Jerzy Zięba o groźbach karalnych

Jerzy Zięba, najbardziej znany polski naturoterapeuta, autor książki “Ukryte terapie – czego ci lekarz nie powie” umieścił niedawno na youtube film w którym mówi o groźbach karalnych, które są wobec niego kierowane. Sprawa jest o tyle ciekawa, że zbiega się czasowo z promocją wydarzenia “Wiosna Zdrowia”, które jest planowane na 1-2 kwietnia 2017r. w Katowickim spodku.

Gwiazdą wydarzenia ma być dr Andrew Wakefield, o którym na stronie promującej event możemy przeczytać:

Dr Andrew Wakefield – to nazwisko jest dobrze znane wszystkim, których dzieci zmagają się ze skutkami ubocznymi obowiązkowych szczepień. W 1998 r. dr Andrew Wakefield opublikował w czasopiśmie naukowym „The Lancet” artykuł, w którym wskazał na związek między stosowaniem u dzieci szczepionki MMR a wystąpieniem u nich autyzmu i zapalenia jelit. To stało się początkiem nagonki na niego. Mimo przeciwności wciąż prowadzi swoją działalność i ujawnia fakty niewygodne dla koncernów farmaceutycznych. Jest reżyserem głośnego filmu „Wyszczepieni. Od tuszowania faktów do katastrofy” ukazującego fałszerstwa badań nad szczepionkami, skutki szczepień i niebezpieczne prognozy.”

Jerzy Zięba wypowiada się o nim w samych superlatywach czego dowodem jest kolejny film zamieszczony pod linkiem https://youtu.be/7AGM_1JsaTA

Oczywiście, jak zawsze w temacie dotyczącym szczepień mamy do czynienia z dwoma obozami, które są głęboko okopane po swoich stronach barykady. Artykuły, krytkujące Wakefield’a można znaleźć m.in tutaj.

Czy zaproszenie kontrowersyjnego lekarza do Polski jest powodem rzekomych gróźb karalnych, kierowanych w stronę Jerzego Zięby?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *