Pradawne ćwiczenia, rozpowszechnione przez Petera Kelder’a, autora książki Źródło wiecznej młodości. Peter opisał historię pułkownika Bradforda, emerytowanego oficera armii brytyjskiej, który wyruszył do Tybetu w poszukiwaniu źródła młodości. Początkowo książka nie odniosła wielkiego sukcesu. Dopiero drugie, uaktualnione wydanie z 1985 roku stało się bestsellerem i rytuały tybetańskie stały się bardziej popularne.

Jeśli nie masz czasu na długotrwałe i czasami bardzo ciężkie ćwiczenia jogiczne, jeśli czujesz, że powinieneś zrobić coś ze swoim ciałem, jeśli dotychczas jednym sportem było dla Ciebie klikanie w klawiaturę komputera, lub przełączanie programów w telewizorze, lub po prostu – masz świetną kondycje a chcesz spróbować czegoś nowego to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Wypróbuj pięć rytuałów tybetańskich i – jeśli Ci pomogą powiedz o nich innym. Pamiętaj, że systematyczność jest kluczem do sukcesów.

Najlepsze rezultaty osiąga się poprzez systematyczne, codzienne wykonywanie rytuałów. Najlepiej zacząć od wykonywania trzech powtórzeń w każdym rytuale raz na dzień, a w następnych tygodniach dodawać do każdego rytuału po dwa powtórzenia. Tak więc w drugim tygodniu wykonuj pięć powtórzeń każdego rytuału, w trzecim tygodniu siedem i tak dalej aż dojdziesz do 21 powtórzeń, jest to zazwyczaj optymalna ilość dla większości ludzi.

Opis tutaj zawarty jest wyszczególnieniem najważniejszych aspektów tych ćwiczeń, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii związanej z rytuałami to zachęcam do przeczytania książki.

Przejdź do opisu rytuału pierwszego