Rytuały tybetańskie – Rytuał trzeci

Rytuał trzeci podobnie jak drugi, odmładza nadnercza, tarczycę, nerki, wszystkie narządy układu trawienia oraz narządy i gruczoły płciowe. Jest bardzo zdrowy dla kobiet w okresie menopauzy oraz tych, które mają nieregularne i przedłużające się miesiączki. Wzmacnia i uelastycznia brzuch, przeponę, pogłebia oddechanie, usuwa napięcia z dolnej części kręgosłupa i karku. Pomaga przy oczyszczaniu zatok i łagodzi objawy artretyzmu karku i górnej części kręgosłupa. Rytuał ten przyśpiesza wirowanie wszystkich czakr, szczególnie 2, 3 i 5 w obszarze dolnej i górnej części brzucha oraz w obszarze gardła.

Uklęknij na podłodze prostując tułów. Dłonie połóż na udach, tuż za mięsniami pośladkowymi. Pochyl głowę do przodu, przyciągając brodę do piersi. Weź głęboki wdech przez nos.

Oddychając powoli i głęboko, odchyl głowę i tułów do tyłu tak, aby kręgosłup tworzył łuk, tak jak na obrazku poniżej…

rytuał 3

Teraz powracając do pozycji wyjściowej zrób wydech. Powtórz rytuał.

Jesli przyjmujesz leki na nadciśnienie, nie schodź głową poniżej serca. Jeśli boli cie dolna część kręgosłupa lub kark, masz nawrotowe bóle głowy, słabe mięśnie brzucha, stwardznienie rozsiane, chorobę Parkinsona lub podobną, zapalenie tkanki włóknistej mięśnia, wykonuj każde powtórzenie powoli. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz przepukline rozworu przełykowego, nieleczone nadciśnienie, ostry artretyzm kręgosłupa, nadczynność tarczycy, chorobe Meniere’a, zawroty głowy, epilepsje. Kobiety w ciąży i osoby, które przeszły niedawno operację brzucha, również powinny zasięgnąć porady lekarza. Nie wykonuj tego rytuału bez wyraźnej zgody lekarza jeśli masz powiększone serce, problemy z zastawką, albo przeszedłeś zawał serca w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Uwagi:
Rozluźnij głowę i szyje
Dla podparcia i równowagi, obejmij uda dłońmi podczas odchylania się do tyłu i do przodu.
Klęcząc, koniecznie podginaj palce stóp, tak żeby zbytnio nie obciążać nóg.

 

 

dalej – rytuał czwarty